Obserwatorzy

czwartek, 4 października 2012

Domowe sposoby na pielęgnacje

Cześć dziewczyny!!!Każda z Nas stara się w różny sposób dbać o swoją urodę, oczywiście skutki tych zabiegów również bywają różne. Pielęgnacja nie oznacza, że musimy mieć worek pieniędzy i kupować cuda nie wiadomo skąd sprowadzane i co zawierające. Czasami wystarczy wykorzystać to co mamy w domu.


Piling kawowy:
Najłatwiejszy domowy piling. Wystarczy kilka łyzeczek kawy, trochę wody, łyżka soli. Wody nie dodajemy zbyt dużo, aby nie powstała nam "zupa", piling ma mieć konsystencję papki.Piling z soli:
Ten piling poleciła mi pani dermatolog. Potrzebujemy trochę soli gruboziarnistej. W trakcie kąpieli na mokrą dłoń wysypujemy troche soli i szuru-buru po ciałku. Oczywiście ta wersja jest bardzo ostra, więc nie polecam jej do twarzy.  Stosowałam ten piling na zrogowacenie okołomieszkowe i byłam bardzo zadowolona.


Piling miodowy:
Odrobina miodu, łyżka cukru i odrobina oliwy z oliwek. Świetny piling dla skóry wrażliwej. Polecam go również na usta i w okolicach oczu.


Płukanka piwna:
1 szklanka piwa+ 1 szklanka wody


Maska do włosów z bananów:
1 banan, 1 jajko, odrobina oliwy z oliwek, 1 łyżka miodu.
Banana rozgniatamy, białko ubijamy, żółtko rozmącamy. Całość mieszamy z oliwą i miodem. Nakładamy na włosy na min 30 minut.
A Wy jakie macie sposoby na naturalną pielęgnację?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz